Planujesz zakup wiertarko wkrętarka Bosch, aczkolwiek nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie, które jest niesłychanie praktyczne, ale i łatwe w obsłudze. Warto ją mieć w naszym w zakładzie. Jest urządzeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe lub duże. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki jakim montujemy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch akumulatorowa czy zasilana z sieci? Pierwsza z nich, która posiada akumulatory może być wykorzystywana w trudno widocznych miejscach. Są one zazwyczaj wygodne i praktyczne. Ich ważna wadą jest niska moc, dlatego wiercenie w trudnych produktach takich jak beton może zakończyć się niepowodzeniem. Musimy też pamiętać o ich ładowaniu. Przy dłuższym okresie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, jednak możemy kupić drugi, aby w razie rozładowania pierwszego można go używać. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest niesamowicie wydaja i posiada ogromniejszą siłę. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona przez to mniej wygodna w stosowaniu. Innym ważnym czynnikiem na jaki winniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o ogromniejszej mocy będzie większa i mniej komfortowa, ale za to poradzi sobie doskonale z dowolnym materiałem. Potrafimy je zasadniczo podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o pełniejszym bardzo mocne urządzenia używane przez fachowców.

Kolejnym wyjątkowo ważnym elementem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę gdy chcemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to moment obrotowy. Od niego zależy czy będziemy potrafili jedynie wkręcać śrubki czy też wiercić się w konkretnym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki jakiemu możemy wpływać na moc. Im większa liczba na nim, tym większy moment obrotowy.

Możemy napotkać na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką wielką mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie funkcjonować. Miejmy na uwadze jednak, aby moment obrotowy dopasować do materiału z jakim zamierzamy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest odpowiedniejsza, bowiem możemy uszkodzić surowiec, na jakim tworzymy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją posiada. Jeśli potrzebujemy ją do twardych produktów będzie on konieczny. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego pożądane są wiertła hartowane zbudowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego potrafimy ją wykorzystać:

  • wiercenia w mocnych materiałach
  • wkręcania śrub o grubej średnicy
  • do energicznego i również głębokiego wkręcania dużej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie ponadczasowe, które przyda się w każdym domu czy warsztacie. Również wybierając wariant z udarem, będziesz miał potężne możliwości wiercenia w różnorodnych produktach.

Tagged:

Related Posts