Jak wybrać akumulatory Bosch w pewnym markecie.

Akumulatory Bosch swoje wejście na rynek zawdzięczają innowacyjnej technice, która umożliwiła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to zapewne najwyższa pora dla odstawienia urządzeń spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich ważna cecha to wielka moc i szybkość ładowania. Jeżeli chcemy pracować dość długo winniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na drugim pracujemy. Jeżeli nie znamy jaki model konkretnie zakupić, aby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupować taki sam jak posiadamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego typu. Na każdym narzędziu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent wybierze nam dobry akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zazwyczaj kupowany, ponieważ maj 4 niewątpliwe atuty:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Niezmiernie ważnym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej sławne. Były one dostosowane do pracy przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je wykorzystywać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu zajmują wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin pracy bez przerwy.

Dobór tak naprawdę nie jest łatwy. Różnią się one także mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o większe sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dość szybki około 4-5h. Jednak wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę spory, korzystnie jest zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% dobierze dobry model do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.

Tagged:

Related Posts